No No Ingredients – מרכיבים אסורים

מרכיבים אסורים

אין ספק שהטרנד העולמי כיום הולך לכיוון של מוצרים “נקיים” יותר, ללא חומרים העלולים להזיק לעור הפנים ולסכן את בריאותנו.

אבל מה זה אומר בעצם ואיך את יכולה לדעת אילו מרכיבים צריכים להופיע ברשימת ה – NO NO שלך?

בקיסו אתן תשמעו אותנו מדברות המון על סבונים נטולי SLS \ SLES מאחר והמרכיב הספציפי הזה הוא סופר פופולארי בעיקר בסבונים ותכשירי ניקוי לאור יכולת ההקצפה שלו. קצף תמיד נותן תחושת ניקוי מוגברת אבל אחד החסרונות העיקריים של מרכיב זה שהוא מייבש את עור הפנים שלנו באופן חריג, הרי כולנו מכירות את ההרגשה של המתיחה המטורפת שאנחנו מקבלות לאחר שאנחנו שוטפות פנים, וזה סימן שככל הנראה תכשיר הניקוי שלך מכיל דטרג’נטים,

המרכיב הבעייתי הזה יופי כך ברשימת המרכיבים:

Soldium Lauryl Sulfate

Dodecyl Sulfate Sodium

Sodium  Laureth Sulfate

 

נפט על הפנים? לא אצלנו!

מרכיב נוסף שיכול לגרום להרבה בעיות בעור כגון סימני הזדקנות מוקדמת וסתימת נקבוביות הוא שמן מינרלי. אומנם הוא מרכיב אהוב מאוד במוצרים לטיפול הרגלים ואזורים יבשים במיוחד בגוף אבל אנחנו בהחלט ממליצות לכן לנסות ולהימנע מהמרכיב הזה במוצרי הטיפוח לפנים.

השמות הנפוצים ביותר למרכיב זה הם:

Mineral Oil

Paraffinum liquidum

Vaseline

Petroleum

Paraffin

 

כולם מדברים על תכשירים נטולי פרבנים אבל מה הם לעזאזל ולמה צריך להימנע מהם בתכשירי הקוסמטיקה שלנו?

פרבנים נחשבים כחומרים המשמרים הכי טובים שיש היום בשוק. אבל הרבה חברות הולכות אחרי הטרנד העולמי של רקיחת פורמולות נטולות פרבנים ולמצוא פתרונות יותר טבעיים לאור ביקוש הצרכנים. אומנם אין החלטה חד משמעית בדבר הסכנות הקיימות בשימוש בתכשירים המכילים פרבנים, אך ישנם אנשים שעדיין חוששים מהשימוש בהם לאור מחקרים המראים כי אולי קיים קשר בין השימוש בפרבנים וסרטן השד. אז למה לך לקחת את הסיכון?

חפשו את השמות הבאים ברשימת המרכיבים שלך:

Phenonip

Methylparaben

Buthylparaben

Ethylparaben

Propylparaben

 

כמו כן, ייתכן וקיים קשר בין מרכיב בשםPhthalates וסוגי סרטן שונים. את המרכיב הזה ניתן למצוא בלקים, מוצרים לריסים ויכול להסתתר בכל רשימת קוסמטיקה קיימת מאחר והוא שומר על אורך החיים של הבושם בתוך התכשיר. זה מצב מסובך מכיוון שהמרכיב קשה לאיתור מאחר ורוב הפעמים הוא פשוט מופיע תחת השם “fragrance” ברשימת המרכיבים.

אך עדיין כדאי לך להציץ בכל זאת ולבדוק האם השמות הבאים מופיעים ברשימת המרכיבים:

Phthalate

DEP

DBP

DEHP

fragrance

* שימי לב: זה שרשום fragrance על רשימת המרכיבים לא אומר בהכרח שישנם PHYLATES בתכשיר – ולכן מדובר על מצב מעט מסובך.

 

אחת הבעיות הכי גדולות שאנחנו רואות אצל הלקוחות שמגיעים אלינו בפעם הראשונה זה עור מיובש, והמון פעמים זה מתקשר לשימוש במי פנים המבוססים על אלכוהול טהור. עור פנים מיובש גורם למראה עכור, מזרז את תהליך הזדקנות העור, גורם לרגישות יתר, וכמובן גורם לייצור עודף שומן על מנת לפצות על תחושת היובש של העור. אלכוהול הוא אחד המרכיבים שיותר קשה להיגמל מהם במוצרי הטיפוח מאחר ופעמים רבות הוא מעניק את תחושת הניקיון המטורפת שאנשים עם עור שמן כל כך אוהבות. אבל תסמכו על מומחיות העור שלכן – תפסיקו והעור שלך יצרח מאושר!!!

אלכוהול יופיע כך ברשימת המרכיבים:

SD Alcohol

Denatured Alcohol

Isopropyl Alcohol

 

כולנו אוהבת את התחושה של עור חלק ומתות על זה כשהמייקאפ יושב על העור שלנו בצורה מושלמת, ונכון שסיליקונים אומנם מעניקים לנו מענה לשני הדברים האלו, אך לאורך זמן סיליקונים סינטטים עלולים לגרום ליובש ולאקנה מאחר והם סותמים את הנקבוביות בעור ולוכדים בתוכם לכלוך ותאים מתים. ואם יש אופציות טבעיות עם אותם יתרונות – אז למה לא?!

חפשי אחר מילים עם הסיומות הבאות:

cone

siloxane

conol

 

ריח יותר חזק? צבע יותר עמיד?

אומנם אלו דברים שאנשים אוהבים במוצרי הקוסמטיקה והאיפור שלהם אבל רוב הזמן זה מעיד על איכות התכשיר – ולצערנו זה לכיוון הזול! ריחות מלאכותיים יכולים לגרום לרגישות יתר, אלרגיות ולגרום לנזק רב לאנשים עם אקזמה או עור רגיש.

לגבי צבעים מלאכותיים רוב הזמן עשויים מ…. דה -דה -דה –נפט, זפת ופחם!!! אולי הצבע יהיה מושלם אך אלו גורמים לרגישות יתר בעור ובעיניים אבל גרוע מכך, קיים חשש לקשר ישיר בין השימוש בצבעיים מלאכותיים ונזק לDNA שלנו, בעיות עור שונות כגון אסטמה של העור ואקזמה ולסרטן עצמו.

במקרה הזה, כדאי שתבדקי את החברה עצמה מכיוון שיש כל כך הרבה שמות ואופציות בעיתיות.

 

טיפ אחרון: שימי לב בעיקר לחמשת המרכיבים הראשונים אשר נמצאים ברשימה מאחר והם מהווים את מרבית החומרים הפעילים בתכשיר.

מאוד קשה ללכת “ירוק” לחלוטין שזה מגיע לסדר הטיפוח שלך, והאינפורמציה ודעתות בנוסא כל כך רבות. אבל אנחנו ממליצות לכן להתחיל לקרוא וללמוד מה אתן שמות על הפנים וגוף שלכן 🙂