9 חודשים של טיפוח – מה קרה לעור שלי במהלך ההיריון!

 

מה קורה לעור בזמן הריון

כמו שחלק מכן יודעות, אני ילדתי בן מקסים לפני חודש – גיא.

חלק מכן גם יודעות שאין מצב בעולם שאני מוותרת על הסדר הטיפוח היומיומי שלי!

אז תתפלאו… גם אני עברתי מבחן אמיתי על כמה אני מוכנה לעשות כדי לשמור על העור שלי בתקופה של תשעה חודשים מטורפים!

בנות….להיות בהריון זה לא דבר קל בכלל. במהלך ההיריון הרגשתי מצוין ואם אתן לקוחות בקיסו, אפילו יכולתן לראות אותי בבוטיק שבוע לפני הלידה. אבל בחודש התשיעי פתאום הרגשתי את כל מה שסיפרו לי על ההיריון – כבדה, עייפה ומתה שהדבר הזה כבר יצא לי מהגוף!

בגלל העייפות פתאום הקוסמטיקה האישית שלי לא נראתה עד כדי כך חשובה. היה יותר חשוב לי איך לישון עם הכרית בין הרגלים בלילה או לא לשתות מים לפני השינה כדי לא לקום כל עשרים דקות לשירותים או ההבנה שאני כבר לא יכולה למרוח לק ברגליים כי כן, אני לא יכולה להגיע לשם בעצמי בגלל הבטן החמודה הזאת (הפאני באני שלי מאוד סבל בקיץ הזה)! וזה עוד הדברים הקטנים שיש בראש!

יש לך גם את המחשבות על התהליך לידה עצמו ובואו לא נדבר על זה שאוטוטו החיים שלך הולכים להשתנות לתמיד!

אז עם כל הדברים האלו איך אני עדיין טיפלתי בעור שלי בתקופה הלא פשוטה הזאת?

  1. גוף:כל לילה מרחתי משחות על הבטן ועל החזה – אני לא אחת שהכי מאמינה בזה אבל וואלה אם יש סיכוי להימנע מסימני מתיחה – אני בפנים! אני לא יודעת אם זה בגלל המוצרים האלו אבל תפו תפו תפו, המצב נשאר סביר ביותר.

אני אהיה כנה אתכן….מומלץ להשתמש במשחות האלו פעמיים ביום אבל

א’ – למי יש את הכוח

וב’ – יהיה איזה 40 מעלות בחוץ…מה אני משוגעת!

אז אני אישית רק השתמשתי בהם בלילה.

אני ממליצה על המוצרים מהחברה MAMMA MIO שמאוד ידועה בעולם.

יש למותג ליין שלם של מוצרים אבל אני התמקדתי באזורים הכי חשובים לי! מוצרי ה”הצלה” שלי – הboob tube לאזור החזה וה tummy rub לאזור הבטן: http://www.mioskincare.com

  1. ניקוי: BELIEVE IT OR NOT זה היה השלב שלקח ממני הכי הרבה רצון

וכמה שלא היה בא לי לא ויתרתי לעצמי על ניקוי הפנים! לא עבר לילה אחד שהלכתי לישון עם פנים מלוכלכות ואני בטוחה שזה הציל אותי מפצעים במהלך ההיריון.

אם ממש קשה לכן להקפיד, תוותרו על שיטת הניקוי הכפול – זה באמת יותר מידי לבקש מכן.

תעשו את החיים שלכן קלים – תבחרו לעצמכן מוצר ניקוי שמסיר איפור ולכלוך בו זמנית. זה יקפיץ את הסיכוי שבאמת תקפידו על השלב הזה.

  1. לחות: לא פחות חשוב מניקוי זה מריחת לחות בפנים. עכשיו…אני לא אומרת לכן להמשיך עם סרומים/קרם יום/קרם לילה/עיניים ועוד אלף דברים. אני יכולה להגיד לכן שאני גם הפחתתי בכמות התכשירים שהשתמשתי בהם. תבחרי קרם לחות אחד ספציפי לסוג העור שלך וממש תכריחי את עצמך למרוח אותו פעמיים ביום. שוב…לא פעם אחת….פעמיים ביום!
  2. הגנה מהשמש: אולי הדבר הכי חשוב להיות סופר היסטרי לגביו זה הגנה מהשמש. העור שלך הופך להיות הרבה יותר רגיש לשמש בתקופה הזאת! בכל מקרה יש לישראליות נטייה לפיגמנטציה אז במהלך ההיריון העור שלך בכלל בסכנה. לא סתם יש את הכינוי “מסכת הריון”! זה שם קליל לתופעת העור שקוראים לו מלזמה- היפר פיגמנטציה שיוצאת בצורת פרפר(וזה פרפר לא יפה בנות)!

אם את מתחילה לראות כתמים חומים באזור הלחיים, מצח ומעל השפם זה צריך להדליק נורה אדומה אצלך, אבל תעשי לעצמך טובה, תמרחי הגנה מהשמש של לפחות SPF 30 כל יום מהיום הראשון שאת מגלה שאת עם הדבר הפצפון הזה בבטן.
אני עשיתי את זה  RELIGIOUSLY  וזה עזר להימנע מפיגמנטציה חדשה ולשמור שפיגמנטציה קיימת לא תהפוך ליותר גרועה!

זה היה מאבק יומיומי עם עצמי אבל הקוסמטיקאית בראש שלי השתלטה ואני הצלחתי לשמור על ארבעת הדברים האלו באופן קבוע.

עכשיו אני כבר יותר מחודש באימהות ואני הייתי בטוחה שהמוטיבציה שלי הולכת להידרדר כי כמה שהכינו אותי – החוסר שינה פשוט עינוי! אבל לשמחתי מצאתי משהו אחרי…..

אחרי שה HIGH  הראשון יורד (לי זה החזיק בערך שבוע) אני יכולה להגיד לכן שאני הרגשתי מאוד לא טוב עם עצמי. האקסטרה קילוגרמים שסחבת תשעה חודשים פתאום לא “בגלל שאת בהריון”, את לא ישנה וההורמונים משתוללים. אי אפשר לעשות כושר (שהייתי בטוחה שאני כבר יחזור לזה אחרי שבוע ), רק בא לך עדיין ללבוש את הבגדים הגדולים והנוחים כדי להסתיר את הבטנון שנשאר ואת אמורה “לנוח”.
אם אתן מכירות אותי אתן יודעות שאני לא יודעת לנוח! אז כל הדברים המטורפים האלו גרם לי לתחושה מגעילה באופן כללי.

מאוד הופתעתי למצוא שמה שכן התחיל לתת לי הרגשה יותר טובה זה יהיה לחזור לסדר הטיפוח שלי.
יכולתי לעשות משהו כדי להרגיש יותר טוב…. כאלו אני נותנת מתנה לעצמי.
בזמן שאת אולי אמורה להרגיש הכי “נשית” שיש, הטיפוח שלי עוזר לי להחזיר את הביטחון ורצון לטפל בעצמי באופן משמעותי. פתאום אני מוצאת את עצמי כן מורחת BB, מסקרה וסומק לפני שאני יוצאת עם העגלה וההרגשה היא נפלא!

מן הסתם כבר חזרתי לסדר הטיפוח המשוגע שלי גם בבוקר ובערב.
זה ממשיך לתת לי “בוסט” רציני וזה רק מחזק את מה שאני כל כך מאמינה בו….קוסמטיקה זה לא רק כדי להסתיר, או להתפנק….קוסמטיקה יכולה לשנות את הביטחון עצמי ולהיות כלי לעודד אהבה עצמית. אמן!