תכשירי הבהרה לפנים – כך תעלימי את כתמי הפיגמנטציה

מה הכתם הזה עושה פה?!

אנחנו נתקלות לא מעט פעמים בבוטיק בלקוחות מתוסכלים ששואלים אותנו על טיפולי הבהרה וטיפול בכתמי פיגמנטציה שהופיעו להם ללא כל הזמנה או התראה מוקדמת על הפנים.
אז מה זה הכתמים המעצבנים האלו? למה הם מופיעים בתקופות מסויימות יותר מאשר בתקופות אחרות והכי חשוב איך אפשר להיפטר מהם?

המשיכו לקרא ותגלו…

איך נוצר פיגמנט בגוף?

אל דאגה אני לא הולכת להחזיר אתכם יותר מידי אחורה בזמן לשיעורי ביולוגיה, אבל כדי לטפל בפיגמנצטיה צריך להבין קודם כל איך היא נוצרת בגוף שלנו.

יש לנו בעור תאים חמודים שנקראים מלנוציטים והם אחראים על ייצור המלנין שהוא בעצם הפיגמנט בעור שלנו.

מדובר בכלל על מנגון הגנה של הגוף שלנו ששולח את המלנוציטים לייצר מלנין (פיגמנט) כהה בשכבת העור העליונה על מנת להגן עליו כאשר הוא נחשף לשמש (מה שנקרא שיזוף) או לגורמים מזיקים אחרים.

הידעתם?

כתמי פיגמנטציה אינם חייבים להופיע באופן מיידי, הם יכולים להופיע גם לאחר שנים! עד כ-30 שנים קדימה!

למה נוצרים כתמי פימנטציה?

חשיפה לשמש, הריון, שינויים הורמונאליים, חשיפה למזהמים סביבתיים, מתחים נפשיים והליך ההזדקנות הטבעי של הגוף והעור הם הגורמים העיקריים להופעת כתמי פיגמנטציה.
זה מתחיל בדרך כלל מנקודה קטנה ומעצבנת בשכבת האפידרמיס ואז כל הסיפור מתחיל להתפשט.

יופי, עכשיו כשהבנתם למה הכתמים האלו מופיעים אתם בטח שואלים את עצמכם איך אפשר להעיף אותם לעזאזל, אז ככה:

בדרך כלל ישנם 3 שלבים לטיפול נכון בכתמי פיגמנטציה:

1. פילינג– מסיר בעדינות תאים מתים ומעלה את הפיגמנט לפני השטח על מנת שחומרים פעילים יגיעו בצורה טובה יותר לשכבה בה נמצא הפיגמנט.
2. הבהרה– שימוש במרכיבים כגון: ויטמין C, ניוסינמיד, ויטמין K ואצות ים חומות ואדומות, חומצה קוג’ית, הידרוקינון, חומצה אזלאית, אלפא ארבוטן ורסורצינול (והרשימה עוד ארוכה דרך אגב) ידועים ביכולות ההבהרה שלהם.
3. שימוש בפפטידים על מנת לדכא את ייצור המלנין בגוף (מה שמייצר את הפיגמנט כאמור).

לפני שאתם רצים לקוסמטיקאית הקרובה לביתכם חשוב לנו להבהיר כמה נקודות חשובות בעניין תהליך הטיפול בפיגמינטציה:

1. תהליך ההבהרה אינו קורה בצורה אחידה– הרבה אנשים נוטים לחשוב שכתמי פיגמנטציה מתפרקים ונעלמים בצורה אחידה ויפה ונעלמים באותה המהירות שבה הם הופיעו, אך לא כך הדבר, לפני שהפיגמנט מתבהר הוא מתכהה מאחר ואנחנו משתמשים בחומצות המסירות תאים מתים על מנת להעלות את הפיגמנט כלפי מעלה, ככל שהוא עולה יותר למעלה כך הוא נהיה כהה יותר ורק לאחר מכן הוא מתחיל להתפרק ולהתבהר.

אך עדיין לא בצורה אחידה ולא באותו הקצב. רוב הסיכויים שהפיגמנט יתפרק בצורת כתמים בהירים וקטנים יותר בתוך הפיגמנט המרכזי שילכו ויתפשטו בהדרגה בתוך הכתם כולו.

2. סוגי עור שונים מגיבים בצורה שונה– מאחר והיפר פיגמנטציה נגרמת מסיבות שונות והעומק שלה בשכבות העור משתנה ממקרה למקרה אין אנו יכולים לדעת תוך כמה זמן ניתן יהיה לראות תוצאות, כל מקרה לגופו, ישנם אנשים שיכולו לראות תוצאות לאחר חודשים, ואחרים רק אחרי שנה ויותר.

3. אל יאוש!– כדי לראות תוצאות צריך להתמיד בשגרת הטיפול מידי בוקר וערב גם אם הדבר נראה לכם חסר סיכוי ההתמדה שלכם היא זו שתביא בסופו של דבר לתוצאות!
לנשים הסובלות מפיגמנטציה הורמונאלית – סורי אבל היא הקשה ביותר לטיפול ומצריכה סבלנות רבה.

4. טיפול לטווח ארוך– לאלו שמתמודדים כבר עם פגימטציה ועברו טיפולים שונים להבהרתה יודעים שגם אם הפיגמנט מתבהר זה לא אומר שהוא נעלם לחלוטין (לצערנו), הוא יושב מתחת לעור ורק מחכה להתפרץ שוב החוצה, לכן הטיפול בפיגמנצטיה מחייב התמדה וסבלנות 365 ימים בשנה.

זה אומר שצריך להשתמש בחומרי הבהרה שונים בהתאם לעונות השנה ולהשתמש במקדם הגנה גם אם יורד ברד או שנמצאים בבית ולא נחשפים כלל לשמש.

5. חשיפה לקרינה– עם התפתחות הטכנולוגיה נוצרה קרינה חדשה שמזיקה לנו לא פחות מקרינת השמש. מדובר על קרינת HEV הנפלטת ממחשבים ניידים, טלפונים סלולאריים וכ’ו. מדובר על קרינה מסוכנת שאף עלולה לגרום לסרטן.

אילו תכשירים לטיפול בפיגמנטציה אפשר למצוא בבוטיק?

1. סדרת פאוור ברייט של חברת דרמלוג’יקה- את הסדרה מרכיבים 3 מוצרים שעובדים בסינרגיה האחד עם השני על מנת לטפל בצורה היעילה ביותר בכתמי פיגמנטציה.

סדרת פאוור ברייט של חברת דרמלוג'יקה

סדרת פאוור ברייט של חברת דרמלוג’יקה

 

2. פוטנט C קרם נקודתי להבהרה של חברת פיטר תומס רות’ – קרם לטיפול נקודתי בכתמים רב עוצמה המפוצץ בויטמין C (מכיל כ-50% יותר ויטמין C מויטמין C רגיל) בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

פוטנט C קרם נקודתי להבהרה של חברת פיטר תומס רות'

פוטנט C קרם נקודתי להבהרה של חברת פיטר תומס רות’

 

3. ריבייבינג איי קרם של חברת אומורוביצה – קרם עיניים רב עוצמה המכיל ויטמין K, לטיפול בכהויות באזור העיניים.

ריבייבינג איי קרם של חברת אומורוביצה

ריבייבינג איי קרם של חברת אומורוביצה

 

4. אופטילייט אול אוובר דארק ספוט מינימייזר SPF25 של חברת אקסוויאנס – קרם פנים המכיל רסורצינול ומרכיבים עוצמתיים נוספים לטיפול בפגימנטציה ולקינוח הקרם אף מכיל מקדם הגנה.

אופטילייט אול אוובר דארק ספוט מינימייזר SPF25 של חברת אקסוויאנס

אופטילייט אול אוובר דארק ספוט מינימייזר SPF25 של חברת אקסוויאנס

 

5. ביו-לומין C סרום של חברת דרמלוג’יקה – סרום אנטי אייג’ינג חזק ביותר העובד על הבהרה והסרת תאים מתים במקביל.

 

 

 

ביו-לומין C סרום של חברת דרמלוג'יקה

ביו-לומין C סרום של חברת דרמלוג’יקה

 

6. סי אנד אי אדוונסד של חברת פי סי איי סקיןסרום עוצמתי ביותר המכיל ויטמין C, סילימרין ורסורצינול העובדים בסינרגיה ופועלים להענקת גוון עור אחיד יותר.

סי אנד אי אדוונסד של חברת פי סי איי סקין

סי אנד אי אדוונסד של חברת פי סי איי סקין

 

7. פיגמנט בר של חברת פי סי איי סקין – סבון מוצק לטיפול בפיגמנטציה המכיל חומצה קוג’ית ואזלאית בתוספת ניוסינמיד.

פיגמנט בר של חברת פי סי איי סקין

פיגמנט בר של חברת פי סי איי סקין

 

זהו.. עכשיו רק נשאר להגיע אלינו לבוטיק ולבחור את קרם ההבהרה המתאים לסוג העור, מצב העור והצרכים שלכם על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

אולי זה נשמע כמו תהליך לא פשוט, אך המתמידים יראו תוצאות מצויינות אם ישתמשו בכל הטיפים שנתנו.

זכרו : יופי אמיתי מגיע מבפנים!

* הפוסט אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. לייעוץ מקצועי והתאמה אישית ניתן לפנות לבנות צוות בוטיק קיסו, או לתאם פגישת ייעוץ אישית.