מדריך מקוצר לעולם חומצות האלפא (AHA)

השימוש בתכשירי פילינג כאלו או אחרים קיים כבר מסוף המאה ה-19 ונראה כי טרנד החומצות אינו הולך לחלוף מהעולם בקרוב, והחורף הקרב אלינו הוא הזמן המושלם להתחיל וללמוד על עולם החומצות לעומק.

לכל חומצה יתרונות וחסרונות ולא תמיד החזקה ביותר היא הטובה ביותר עבור עורך. מכוון שמאוד קשה להגיע להבנה בין כל המידה שיש ברשת היום, הגיע זמן לתת לכן את הכלים כדי להבין את הא’ ב’ בעולם החומצות האלפא הידרוקסיות (AHA) או בשמן השני חומצות פירותעל מנת שתוכלו לבחור את האחת והיחידה בשבילכם 😉  

זכרו! עור הפנים הוא כרטיס הביקור שלנו ולכן עלינו להתייחס אליו בהתאם ומשכך גם להשתמש בחומצות בזהירות רבה.

ישנן חומצות AHA רבות, אך הפעם אנחנו נתמקד בחומצות האלפא המופקות ממקורות צמחיים או חלביים. במשפחה זו תוכלו למצוא את החומצות הבאות

1. חומצה גליקולית:
החומצה היותר ידועה שבחבורה, היא מופקת מקנה סוכר והיא בעלת המולקולה הקטנה ביותר משאר החומצות, ולכן חודרת לעור בצורה טובה ועמוקה יותר. אלו מכם הסובלים מעור מחוספס, כתמי שמש, סימני הזדקנות מוקדמות ועור עייף זו החומצה המתאימה לכם
.

עובדת בונוס : זו חומצת ה-AHA שתראי הכי הרבה בשימוש בשילוב עם חומצה בטא הידרוקסי (BHA) לטיפול באקנה.

אחד מהפילינגים האהובים עלינו הוא הדואל אסיד פיל – פילינג אנטי אייג’ינג, המכיל חומצה גליקולית 10% המסירה תאים מתים ומזרזת את התחדשותם של תאי עור חדשים, בשילוב עם חומצה היאלורנית בוטנית המעניקה לחות ומקפיצה את יעילות החומצה הגליקולית.
(למעבר לעמוד המוצר יש ללחוץ על התמונה)

2. חומצה לקטית:
חומצה זו מופקת מפירות, ירקות או חלב והיא ממיסה את הדבק הבין תאי כמו החומצה הגליקולית אך בצורה איטית ועדינה יותר מאחר והמולקולה שלה גדולה ולכן יכולה להתאים לאלו בעלי העור הרגיש שבינכםכמובן שרמת ה-PH של התכשיר וגם אחוז החומצה יקבע מה החוזק של התכשיר אז לא כל מוצר המבוסס על חומצה לקטית מתאים לשימוש לבעלי עור רגיש ולכן, כמו תמיד אנחנו ממליצות לכם להתייעץ עם איש מקצוע לפני רכישת תכשירים קוסמטיים
החומצה הלקטית הכי ידועה ביכולת שלה להבהרת כתמי פיגמנטציה עקשנים מאחר והיא מסירה את התאים המתים בשכבה הקרנית של העור ומעלה את הכתמים לפני השטח כדי שניתן לפרק את המלנין (הפיגמנט) בצורה היעילה ביותר.

עובדת בונוס: בתקופת מצריים העתיקה קליאופטרה הייתה מתרחצת באמבטיות חלב, כאשר החומצה הלקטית שבחלב העניקה לעורה פילינג ומראה עור חלק וזוהר.

מחפשת פילינג אנטי אייג’ינג? הקופר פיל הוא פילינג האנטי אייגינג המושלם עבורך, הוא מבוסס על חומצה לקטית המסירה תאים מתים, מחדשת ומחליקה את העור, מצמצמת מראה קמטים וקמטוטים ותורמת למראה לגוון עור אחיד יותר.
(למעבר לעמוד המוצר יש ללחוץ על התמונה)

3. חומצה ציטרית:
מופקת מפירות הדר (מלימון בעיקר) ולפני התפתחות עולם הקוסמטיקה, דורות קודמים (או אלו שפריקיות של סודות הטבע“) היו מורחים מיץ לימון ישירות על הפנים. הסיבה לכך היא בשל תכונות ההבהרה שלו. אומנם חומצה זאת עובדת על הבהרה אך היא גם אנטי אוקסידנט עוצמתי ביותר.

עובדת בונוס: תפקידה של החומצה הציטרית הוא לאזן את רמת החומציות של התכשיר, להתאימו לשימוש על העור ולשמש כחומר משמר המאריך את חיי המדף של המוצר.

האנזים קלנסר של ברברה הוא פילינג מושלם לאלו הרוצים להכניס לשגרת הטיפוח שלהם קצת פלפל וחומצות למתחילים. הפילינג מסיר את התאים המתים מעל פני העור מבלי לגרום לייבשו ומשאיר את העור רך ונעים.
(למעבר לעמוד המוצר יש ללחוץ על התמונה)

 

4. חומצה מאלית:
מקורה מתפוח והיא מעודדת את קצב התחלפות התאים ולכן מסייעת במניעת אקנה, מעניקה לחות, מפחיתה מראה קמטים ומעניקה לעור מרקם חלק. כמו כן, היא מסייעת בעיכוב ייצור המלנין בעור ולכן מושלמת גם לטיפול בפיגמנטציה
ובריכוז גבוהה החומצה חודרת לשכבות העמוקות של העור ומזרזת את ייצור הקולגן של העור.

עובדת בונוס: קולגן = פרוטאין המסייע בבניה מחדש של תאים ושיקום תאים פגומים.

הכירו את אחיו הצעיר אך הסופר עוצמתי של דיילי מיקרופולינט, דיילי סופרפוליאנט, פילינג אנטי אייגינג הבנוי בטכנולוגיה מיוחדת למען שמירה על העור מפני השפעותיו המזיקות של זיהום האוויר. בנוסף, הפילינג מכיל פחם אקטיבי מיפן המשמש לטיהור העור וספיגה של רעלים משכבות העור העמוקות.
(למעבר לעמוד המוצר יש ללחוץ על התמונה)

 

5. חומצה טרטרית:
מקורה מענבים והיא מגיעה בדרך כלל בשילוב עם חומצות אחרות ומשפרת את טקסטורת העור.

אחד מהתכשירים המומלצים שלנו לנערות צעירות שמחפשות אנטי אייג’ינג הוא סרום אנטי אוקסידנט של חברת אקסוויאנס, הוא מכיל 6 סוגי אנטי אוקסידנטים (זרעי ענבים הוא אחד מהם) ואף מסייע בתיקון הנזקים הנגרמים לעור כתוצאה מנזקי הרדיקלים החופשיים.
(למעבר לעמוד המוצר יש ללחוץ על התמונה)

בעולם חומצות הפירות ניתן למצוא גם את האנזיםפפאין המופק מפרי הפפאיה וברומלין המופק מפרי האננס.
אנזים עובדים בצורה שונה מעט ולכן מתאימים לאנשים הסובלים מבעיות עור או מאלו המפחדים משימוש בחומצות ממשפחת AHA.

אנזימים מעכליםאת תאי העור המתים שנמצאים על שכבת העור העליונה שלנו ובכך חושפים עור רך ובריא לעומת זאת, הפילינג החומצי ממיס את הדבק הבין תאי מאפשר חדירת חומרים יעילה יותר ומסייע בזירוז תהליך חידוש העור.

מחפשת פילינג אנזימתי?
דיילי מיקרופוליאנט הוא פילינג האורז המפורסם של חברת דרמלוג’יקה מבוסס על מספר סוגי חומצות ואנזים הפפאין, הפילינג מסיר תאים תאים וחושף עור חלק ומלוטש בשניות ומזרז את הליך חידוש התאים בעור.
(למעבר לעמוד המוצר יש ללחוץ על התמונה)

 

ולשאלת השאלות..כל כמה זמן צריך להשתמש בפילינג?
תדירות השימוש בכל אחד מסוגי הפילינגים תלויה בסוג ובמצב העור
, כמו כן במידה והתחלת להשתמש בחומצות חובה עלייך להצטייד בקרם הגנה בכל ימות השנה!! (כן, זה חובה!).

זהו, עכשיו כשיש לכן את הבסיס אתן יכולות להחליט איזו חומצה תרצו להוסיף אל שגרת הטיפוח שלכן וכמו תמיד, אנחנו מזמינות אתכן להגיע אלינו לבוטיק ולהתייעץ איתנו לפני הבחירה והרכישה 🙂