מה אתן באמת צריכות לדעת בטיפול עיניים?

טיפול עיניים

כולנו שמענו את המונח “עיניים הם ראי הנפש” ושכדאי להשתמש בקרמים או סרומים מיוחדים לאזור העדין הזה.

אבל פעם חשבת למה?

אני שומעת הרבה אנשים שחושדים שחברות הקוסמטיקה רק מנסות “לשווק” עוד מוצר ואין באמת צורך בתכשיר שונה לאזור העיניים.

אני שמחה מאוד לעדכן אתכן שיש סיבות אמיתיות לשימוש במוצרים נפרדים לאזור העיניים.

עם השנים הבעיות מתחילות לצוץ – והעיניים החיוניות והצעירות שלנו מתחילות להראות סימני הזדקנות בעור.

מה שאולי אתן לא יודעות זה שהעור באזור העיניים דקיק ביותר וגם מאוד עדין. יש בו מעט בלוטות חלב באזור – זה אומר שהעיניים שלך מקבלות פחות ופחות לחות כל שנה. בנוסף מכיוון שהעור יותר דק ורגיש באזור הוא לא יכול להכיל אחוזים של חומרים פעילים כמו בשאר הפנים. לדוגמה – למרוח קרם פנים המבוסס על חומצות או רטינול באזור העיניים באחוזים גבוהים סביר להניח יגרום לרגישות אבל יותר מכך, זה יכול לגרום ליובש קיצוני שנותן מראה עייף ומקומט – ההפך הגמור מהאנטי אייגי’נג שאתן רוצות לקבל.

יש היום מוצרים מדהימים לאזור העיניים שעובדים עם חומרים מאוד פעילים כגון: חומצות, רטינול, פפטידים ועוד. רוב הפעמים החומרים הפעילים עשויים בצורה המקנה חדירה מושהת המונעת רגישות באיזור. בנוסף אם המוצר באיכות טובה, החומרים הפעילים יהיו מונחים בתוך כדוריות זעירות בשם פוספיליפידים שמסייעים לחומרים הפעילים לחדור לשכבות היותר עמוקות של העור.

אז הנה כמה טיפים ממני לגבי טיפול באזור העיניים:

*אם את בת 17 – סביר להניח שאת עוד לא צריכה להשתמש בקרם עיניים בנפרד – אם אתן משתמשות בקרם לחות בלי חומרים פעילים, ניתן לעלות באזור העיניים כדי לשמור על הלחות הקיימת באזור

*לחפש מוצרים לעיניים עם חומרים פעילים באחוזים מספיק גבוהים שיעשו את העבודה שאתן מחפשות באזור. הרבה חברות כן משווקות קרמי עיניים “אנטי אייג’ינג” שריכוז החומרים הפעילים בפנים כמעט אפסי אז חשוב מאוד לעשות את שיעורי הבית לפני קניית מוצר כדי לוודא שאת מקבלת את מה שיהיה הכי טוב עבורכן.

*רשימת המרכיבים במוצרי עיניים עובדת בצורה שונה ממוצרים אחרים לעור הפנים. זה נכון שכמה מהרכיבים הראשונים ברשימה הם אלו עם הנוכחות הכי גבוהה בתכשיר. אבל בגלל שאזור העיניים כל כך עדין, הרבה פעמים החומרים הכי פעילים צריכים להגיע בערבוב עם מרכיבים נוספים לשמור על רמת הלחות ולמנוע רגישות. אז פה דווקא אם רטינול לא המרכיב השלישי – לא לשלול לגמרי.

*לא ניתן להבהיר כהיות!!!

אם לאחד מההורים שלך קיימת כהות מתחת לעיניים מאז שאת זוכרת אותם ויהיה לך את “המזל ” להוריש את זה, לצערי הרב גם אם תקני את הקרמים הכי יקרים שיש – זה לא יעזור לך להבהיר את הכהיות המעצבנות האלו!

דוגמא נוספת וטובה, התינוק שלך בבית כבר לא ישן חודשיים (שזה אומר שגם את לא ישנה כמובן) שום קרם לא יוכל להעביר לך את העייפות באיזור.

אבל אם יש לך כתמי פיגמנטציה באזור העיניים, כן ניתן לטפל בהם אז לפחות אלו חדשות טובות 🙂

*אם אתן הולכות לחנות ומנסים למכור לך סרום וקרם עיניים – אין מצב!!! – את יותר חכמה מזה! לתכשיר עיניים יש תפקיד מסוים. כמובן שמאוד חשוב לספק לחות לאיזור אבל מעבר לכך כן ניתן לטפל בנפיחויות או בקמטים בתכשירים ממוקדים !

אם אתן קונות תכשיר עיניים המטפל בבעיה ספיציפית אבל לא מספקת לאזור מספיק לחות, ניתן להשתמש בקרם עיניים נוספת מעליו כדי לספק לחות מוגברת או פשוט ניתן להשתמש בקרם הפנים שלך עם הוא רק מיועד לתת לחות (בלי חומרים פעילים נוספים).

אבל 2 תכשירי עיניים בו זמנית הוא לא חובה!

נשמח לייעץ לך בעוד טיפים נוספים המיועדים ספיציפית לעור שלך בבוטיק! ניתן לקבוע ייעוץ או טיפול פנים בטלפון 03-5321541

לשירותכן בכל עת,

שלכם אריקה.