חומרים פעילים לטיפול אפקטיבי בהיפר פיגמנטציה

לכו למדף בסופר פארם ותוכלו לראות מיליון ואחד מוצרים ל”הבהרת העור” אבל מעבר לשם המוצר, מה כדאי לכן לחפש ברשימת המרכיבים?

כבר שוחחנו על השלבים שחשוב לטפל בהם כדי לקבל את ההבהרה הכי יעילה שיש – אבל מה דוגרי המרכיבים שכדאי לחפש במוצרים של “הבהרת העור”?

בואו נתחיל בזה שהמרכיב שמצליח להבהיר היפר פיגמנטציה בצורה הכי טובה ומהירה זה מרכיב בשם הידרוקינון. בארץ רק מדברים על היתרונות של הידרוקינון ושוכחים לציין את החסרונות של המרכיב הסופר חזק הזה.

הידרוקינון מצליח להבהיר בצורה פנומונלית בגלל שהוא הורג את המלנוציטים (התאים של הפיגמנט עצמם). מה שלא אומרים זה שהידרוקינון הוא לא מרכיב סלקטיבי – הכוונה היא שעל הדרך הוא גם הורג את כל התאים האחרים בעור שחיונים וחשובים שיהיה.

בגלל זה כבר לא ניתן למצוא שום תכשיר עם הידרוקינון בכל אירופה – שם הוא יצא מהחוק.

בארה”ב ניתן למצוא מינון של מקסימום 2% של הידרוקינון בתוך התכשירים להבהרה כי על כל כמות מעבר לכך עולה החשש שזה משפיע על האפשרות להתפתחות של סרטן העור.

אבל בארץ נותנים הידרוקינון כמו סוכריות – רוב הזמן רופאים נותנים הידרקינון בתוך קרם המעורבב עם עוד מרכיבים נוספים כגון חומצות, רטינול וויטמין סי באחוזים גבוהים בין 4-8%!

כל מי שמכירה אותי יודעת שיש דבר אחד שמאוד חשוב לי להעביר ללקוחותינו – וזה ידע! זה עוד דוגמה למה כל כך חשוב שתדעו מה אתן שמות על העור שלכן!

אז בוא ניתן לכן אופציות אחרות להבהרת היפר פיגמנטציה שאומנם יקח יותר זמן להגיע לתוצאות אבל הם הרבה יותר בטוחים – ומה יותר חשוב מבריאות בנות?

הסרת תאים מתים

חומצה לקטית ממקור אוכמניות או חלב – חומצה אלפה הידרוקסי שממיסה את הדבק הבין תאי – התכונה הכי גדולה שלה היא הבהרה אבל גם נחשבת מרכיב פצצתי ביותר לטיפול באנטי אייגינינג.

חומצה גליקולית – ממקור קנה סוכר – גם ממשפחת החומצות האלפא הידרוקסיות הידועה כגורם להגברת רמות הלחות בעור אבל גם יש בה תכונות של הבהרה ואנטי אייג’ינג חזקות.

חומצה סיליצילית – אופציה אידיאלית לעור שמן או שמן בעייתי מכיוון שהמרכיב הזה מצליח לנקות את הנקבוביות בצורה העמוקה ביותר, מסייע בהזנת בלוטת החלב והורג חיידקים. אם זה לא מספיק הוא גם תורם להבהרת כתמים בעור.

חומצה אזילאית – נמצאת בגרעינים כמו גרעיני חיטה, שיפון, שעורה והיא עוד אופציה מצויינת לסוג עור יותר שומני או אקנתי מכיוון שיש לו גם את היכולות לסייע בהזנת תפקוד של בלוטת החלב ובנוסף להבהיר את העור.

פפאין – אנזים ממקור פפאיה שבולעת תאים מתים – זה מרכיב פחות אגרסיבי מחומצות אז הוא מומלץ ביותר לעורות רגישים או לאנשים עם חוסר ניסיון עם שימוש בחומרים פעילים.

רטינול – נחשב המריכב האנטי אייג’ינג חכי חזק שיש – בגלל היכולת העוצמתית לגרום להתחדשות העור בדרמיס והאפידרמיס, הוא מצליח להבהיר את העור ובנוסף על הדרך הוא מפריע בתהליך יצירת הפיגמנטציה לכן הוא בעצם עוזר למנוע פיגמנטציה עתידית.

מניעת הפרשת האנזים טרוזינאז

חומצה פיטית – מקורה מקליפת האורז ומסייעת בתהליך ההבהרה עצמו אבל בנוסף גם מדכאת את הפעילות של האנזים טירוזינאז שהוא הגורם להפרשת הפיגמנטציה עצמה.

חומצה קוג’ית – נוצרת בתהליכי תסיסה של זנים מסוימים של פטריות – מומלץ תמיד לחפש את המרכיב הזה בבקבוקים כהים כי הוא מאוד לא יציב. מאוד מומלץ להשתמש בחומצה קוג’ית עם שילוב של חומצה אזילאית.

אלפא ארבוטן – מקור צמחי של הידרוקינון המופק מהעלים של שיח הדמדמנית, החמוצית ושיח האוכמניות וכן רוב זני האגסים. הרבה חברות גם משתמשות במיצוי צמחי של ארבוטין כגון דמדמניות (bearberry).

חומרים מבהירים

ויטמין c – אנטי אוקסידנט מאוד פעיל המסייע בהבהרת פיגמנטציה אך גם מגן על העור מרדיקליים חופשיים ומגרה את התחדשות הקולגן והאלסטין בדרמיס.

תמצית ליקריץ – במקור מסין, המרכיב ידוע בתור אנטי אוקסידנט מאוד חזק. שימוש באופן קבוע מסייע בהבהרת כתמים קיימים ואפילו יש מחקרים שמראים שליקריץ יכול למנוע את ההתכהות של צלקת. הוא עוד תחליף מצויין להידרוקינון.

ניאצינאמיד – ויטמין  B3 – מרכיב מצוין לעורות רגישים לדוגמא לרוזציה בגלל היכולת שלו לסייע בתיקון השומן העל עורי שלנו (המגן עלינו מנזקים סביבתיים). בגלל התכונה הזאת הניאצינאמיד מעלה את רמת הלחות בעור. הוא גם מעולה בטיפול של אקנה מכיוון שהוא מרכיב אנטי אינפלמטורי חזק. וכמובן אם הוא על הרשימה הזאת – הוא מומלץ בטיפול של הבהרת כתמים.

תמצית תות עץ – mulberry extract  – מקור טבעי לויטמין a, c,e & k המצליחים להבהיר כתמים ולתפקד בתור אנטי אוקסידנט חזק. בגלל שהוא מקור לויטמינים כל כך חיוניים, הוא גם ידוע בתור מרכיב אנטי אייג’ינג מומלץ.

כמובן שיש עוד המון מריכיבים המיועדים להבהרת היפר פיגמנטציה אבל אלו הכי ידועים ויהיה לכן

יותר קל למצוא אותם ברשימת תכשירים.

תקחו בחשבון שאנחנו עכשיו בתקופה הכי מומלצת לטיפול בהבהרת העור. כמובן מומלץ בנוסף לבצע טיפולי פנים כדי להגיע לתוצאות מקסימליות (בגלל שיש לנו זמן כל כך מוגבל בארץ).

מאוד חשוב להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמתחילים להשתמש בתכשירים להבהרה כדי לקבל את השילוב של המרכיבים הכי מומלצים לפי הצרכים של העור שלכן וגם לעשות את זה בצורה הכי בטוחה שיש.

צוות הקוסמטיקאיות בקיסו בעל ידע וניסיון רב ונשמח לעמוד לשירותכן בכל עת!

ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-5321541 או להגיע לבוטיק בזמן הפנאי שלכן ברחוב דיזנגוף 306, ת”א.

לשירותכן בכל עת,

שלכם אריקה.