הטרנד החם בעולם הטיפוח – הטונר!

בואו נדבר קצת על טונרים! הנושא החם שמעסיק את עולם הטיפוח כבר זמן מה, וכמובן שמגיע לו שנתייחס גם אליו 🙂

מה זה בכלל טונר?

טונרים נתפסים לרוב כשלב מיותר בטקס טיפוח העור או “כהשלמת ניקוי” לאנשים החווים קצת פחות את עולם הקוסמטיקה. אך טונרים נכנסו למאה ה-21 כשלב חובה בסדר טיפוח יומיומי לכל סוגי העור .הטונר הוא תכשיר טיפוח המיועד לשימוש בין תכשיר הניקוי לבין הקרם לחות. זהו נוזל שיכול להוסיף לחות לעור, משמש כבסיס להחדרת חומרים יותר יעלה, מצמצמת נקבוביות, או משתמשת כפילינג יומי.

מי צריך טונר?

כל אחד יכול וצריך להשתמש בטונר המתאים לסוג העור שלו. זו תפיסה מוטעית נפוצה שטונרים מיועדים רק לעור שמן או לאנשים עם אקנה. רובינו גדלנו על טונרים המבוססים על אלכוהול לייבוש פצעים ותחושת ניקיון. הטונרים ה”קלאסים” האלו אומנם נותנים תחושת רעננות אך הם תמיד גורמים ליובש קיצוני שבסוף מוביל לעור עכור, להפרשת יתר של שומן, הגברת רגישות בעור וגורמת לנראות בולטת של סימני הזדקנות. ובגדול ..כל הדברים שאנחנו מנסים להימנע מהם. 

מהו pH ולמה איזון רמת החומציות כל כך חשובה?

אחת המטרות הידעות של הטונר היא לאזן מחדש את העור לאחר ניקוי. כאשר אתם שוטפים את את הפנים שלכם, תכשירי הניקוי מסירים מהעור את השומן העל עורי הטבעי שלו והופך את הפנים לחשופים יותר! אפילו חשיפה למים יכולה לשנות את רמת החומציות בעור. ברגע שמוסיפים לשגרה טונר קלאסי (ללא אלכוהול), ורמת ה- pH הופכת למאוזנת יש הגנה טובה יותר על העור והוא נראה בריא וקורן יותר.

אז מה זה PH? מבחינה מדעית, ה-PH מסמן את רמת החומציות של העור שלך. שרמת ה-PH בעור גבוהה או נמוכה מידיי, הרבה תופעות לוואי לא רצויות מופיעות כמו רגישות יתר, יובש והגברת אקנה בעור. באופן עקבי, מחקרים מראים שרמות ה- pH יכולות להשפיע על הבריאות הכללית שלכם, על העור, העיכול, תפקוד השרירים, כמו גם על הסיכון למחלות.

מהם היתרונות בשימוש בטונרים שונים?

* מאזן את רמות ה- pH 

* מספק לחות נוספת המונעת קמטים ועור עמום

* מתפקד כהגנה אנטי אוקסידנטית מהסביבה

* ממיס תאים מתים ומזרז התחדשות תאים

* מכווץ נקבוביות ומונע ברק על עורי

* מרגיע אדמומיות ורגישויות שונות בעור

איך משתמשים בטונר?

לאחר שטיפת הפנים עם תכשירי הניקוי שלכם, יש למרוח כמה טיפות טונר על פד כותנה או על קצות האצבעות ולהחדיר בטפיחות בעדינות על כל הפנים. חשוב לתת לו כמה רגעים להיספג, ואז המשיכו בשגרת הטיפוח הרגילה שלכם.

כיצד לבחור את הטונר המתאים לעור שלך?

אם יש לך עור יבש, למשל, עליך להתרחק מטונרים אשר נוטים לייבש (כגון טונרים המבוססים על חומצות), ולהשתמש בטונרים עשירים בלחות שמותירים את העור רך ונעים למגע. זה שלב נוסף לפני סרום לחות שמסייע למראה עור קורן ומונע סימני הזדקנות הנראים לעין.

אצל בעלי עור שמן, רמת הPH גבוהה והדבר גורם לסביבה יותר נוחה לחידקים להתרבות. טונרים המבוססים על חומצות יסיעו בהורדת הPH בעור ויגרמו לסביבה לא נוחה לחיידק הP אקנה להמשיך ולהתרבות. יתר על כן לחומצות יש יתרונות נוספים, כגון: התחדשות העור, צמצום נקבוביות, ועידוד החלמה והברהת כתמים מפצעים קודמים.

כל מי שיש לו עור מעורב צריך להשתמש בטונר המאזן את הפרשת הסבום באזור ה-T (בסנטר, האף והמצח) ובנוסף יעניק תוספות לחות לשאר אזורי הפנים.

*השתדלו להימנע לחלוטין מטונרים מבוססי אלכוהול.

כמה מילים על חומצות ועל הטונר החדש שנחת על מדפי קיסו …

לחומצות יש השפעה מדהימה על המרקם וגוון העור. כאשר משתמשים בהם בצורה מבוקרת, הן מתנהגות כמו טיול בחדר הכושר עבור התאים שלך – מניעות את ייצור הקולגן והאלסטין (אבני הבניין ששומרים על עור מוצק וגמיש), מאיצות תחלופה בין תאית, מחזירות את הברק ונלחמות בחיידקים.

ולבסוף …  מכיוון שבעצם חומצות ממיסות את ‘שכבת הקרנית’ – השכבה העליונה והדקה ביותר של האפידרמיס שבדרך כלל היא זו שגורמת למראה עור יותר עכור. השימוש בטונר חומצות גורם להחזרת הזוהר לפנים. אך דבר זה עלול לגרום לתאים “טריים”  שנחשפו זה עתה להיות פגיעים יותר לשמש ולמזיקים חיצוניים ,ולכן מאוד חשוב להשתמש בטונר חומצות בלילה בלבד ולמרוח קרם הגנה של לפחות SPF30 כל יום.

עכשיו שהבנתם את היתרונות הרבים של השימוש בטונר חומצות, תכירו את הפנינה החדש מבית אומורוביצה – טונר המבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות להמסת תאים מתים והבהרת העור, חומצה בטא הידרוקסית לאיזון הפרשת שומניות בעור ובנוסף תוספת חומצה הילארונית על מנת למנוע את היובש שמגיע עם השימוש בחומצות.

קל לשימוש ותוצאות מדהימות – טונר זה מספיק עדין כדי שכל סוגי העור יוכלו ליהנות ממנו, בעל תוצאות הנראות לעין אחרי שימוש אחד בלבד! תגלו עכשיו: אסיד סולושן